Aktualności

Nowe definicje usług FedEx 
Zmiany dotyczą wymiarów oraz sposobu kwalifikacji paczek jako standardowych i niestandardowych
Od 01 września 2014 FedEx Express Polska wprowadza nowe definicje usług: PACZKA (FedEx) – aby przesyłka została przyjęta do przewozu oraz wyceniona jako PACZKA musi jednocześnie spełnić następujące warunki: – oznaczenie przesyłki na liście przewozowym jako PACZKA oraz wpisanie ilości elementów w przedziałach wagowych dla usługi PACZKA – waga rzeczywista oraz wymiarowa każdego elementu nie większa niż 70 kg (przy czym paczki o wadze powyżej 30 kg doręczane są w systemie „burta – burta”, a nie „door to door” – suma długości boków (długość, szerokość, wysokość) nie większa niż 300 cm – jeżeli paczka została umieszczona na palecie, to wymiary podstawy (palety) muszą być mniejsze od wymiarów palety czyli 80 cm x 120 cm 

PACZKA STANDARDOWA (FedEx) – pojedynczy element o regularnym kształcie (prostopadłościan), bez wystających elementów, w opakowaniu, które nie utrudnia przesuwania paczki po gładkich powierzchniach, oraz: – najdłuższy bok nie większym niż 150 cm, – pozostałe boki nie większe niż 70 cm, – suma długości dwóch najdłuższych boków nie większa niż 180 cm, – waga nie większa niż 35 kg 
Paczką standardową może być również koperta tekturowa lub tuba o przekroju trójkątnym (przy zachowaniu ww. parametrów)

PACZKA NIESTANDARDOWA – element będący PACZKĄ, ale ze względu na swoje właściwości, wagę lub rozmiary nie mieszczący się w definicji usługi PACZKA STANDARDOWA.

Szanowni Państwo,

                W biznesie ważnymi czynnikami kreującymi wartość firmy są uczciwość oraz satysfakcja Klienta. Pragniemy Państwa poinformować, iż Firma Torpedo Paczka przystąpiła do programu RZETELNA Firma.

                Wyróżnienie to przyznawane jest tym przedsiębiorstwom, które wykazują niepodważalną wiarygodność i profesjonalizm w prowadzeniu biznesu. Program RZETELNA Firma prowadzony jest pod patronatem Krajowego Rejestru Długów – największego i najbardziej rozpoznawalnego biura informacji gospodarczej w Polsce. Przystępując do programu, dołączyliśmy do elitarnego grona podmiotów gospodarczych, pragnących podkreślać swoją wiarygodność i rzetelność, a także przejrzystość prowadzonej działalności gospodarczej i stosowanie się do zasad etycznego prowadzenia biznesu.

Certyfikat Rzetelności TorpedoPaczka jest dostępny, on-line na naszej stronie internetowej www.torpedopaczka.pl

                Przyznane wyróżnienia są dla nas cennym atutem świadczącym o konsekwentnej i przemyślanej strategii Firmy Torpedo Paczka. Poprzez wyznaczanie standardów i realizację założeń, codziennie uwiarygadniamy silną pozycję firmy na rynku usług kurierskich.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie i pozostajemy do Państwa dyspozycji

 

Zespół Torpedo Paczka